Wycieczka do Leroy – Merlin – akcja „Dzieciaki – Sadzeniaki” oraz Zakładu Ciastkarsko – Piekarniczego w Bełchatowie

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_leroy19_20191010_094250.jpg

Dnia 10 października 2019r r. uczniowie klasy II z opiekunami: p. Marzanną Kubik, p. Pauliną Kuźniak wzięły udział w wycieczce do Leroy – Merlin na warsztaty ekologiczne „Dzieciaki – Sadzeniaki” oraz Zakładu Ciastkarsko – Piekarniczego w Bełchatowie.Wycieczka składała się z kilku etapów. Pierwszy etap polegał na tym, iż  dzieci zwiedzały sklep Leroy Merlin pod przewodnictwem  pracownika w osobie p. Małgorzaty Gajdy, poznawały jego asortyment, ugruntowując przy tym swoją wiedzę z zakresu ekologii. Poznali pracę projektanta wnętrz i ogrodnika. W kolejnym etapie wzięły udział  w wyjątkowych warsztatach ekologicznych pod hasłem  „Dzieciaki - Sadzeniaki”, których celem było uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Warsztaty składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części uczniowie wysłuchali prelekcji i ciekawostek na temat różnych roślin, a druga część to ulubione zajęcia praktyczne. Dzieci ubrane się w piękne fartuszki, sięgnęły po rękawiczki, łopatki, doniczki i zaczęły przesadzać swoją roślinkę, słuchały przy tym dobrych rad Pani prowadzącej warsztaty. Nauczyły się jak przesadzać rośliny i jak o nie  dbać. Po zdanym egzaminie otrzymali dyplomu Dzieciaka- Sadzeniaka, a także torebkę ekologiczną z licznymi gadżetami! Najbardziej jednak cieszył fakt, że wsadzoną roślinkę, którą był wrzos, każdy zabierał do domu! Takie warsztaty to jednocześnie nauka, świetna zabawa i wielka frajda, a także cudownie spędzony czas! Na uczniów czekała dodatkowa atrakcja, a mianowicie po zakończonych warsztatach otrzymali od pracowników Firmy mnóstwo  balonów, co spowodowało wzmożoną radość z wycieczki! Wracaliśmy do szkoły w kolorowym od balonów, wesołym od śmiechu dzieci autobusie! Realizując kolejny etap wycieczki udaliśmy się do Zakładu Ciastkarsko – Piekarskiego „Społem”. Uczniowie zostali przywitani przez bardzo miłą Panią, która stworzyła niezwykłą atmosferę oczarowując swoim uśmiechem, a następnie zaprosiła przybyłych do wyznaczonej sali na mały poczęstunek. Po prostu wyśmienity! Kiedy wchodziliśmy do wewnątrz, oczarował nas zapach pieczonego chleba. Po poczęstunku z wielką przyjemnością zaczęliśmy zwiedzanie piekarni. Przywitaliśmy wszystkich pracowników, którzy okazali się bardzo mili i cierpliwi. Chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na dociekliwe pytania uczniów. Dzieci mogły zobaczyć jak wyrabia się chleb, a piekarz pokazał im jak korzysta się ze specjalnego pieca do wypieku. Zwiedzili także zaplecze magazynowe zakładu, gdzie składowane są różne typy mąki oraz surowce wykorzystywane do produkcji pieczywa i wyrobów ciastkarskich, jak również  wyrobów dietetycznych piekarskich i ciastkarskich. Za przyzwoleniem chętnie skorzystali z dokładnej wagi, po czym poznali  maszyny i urządzenia niezbędne do produkcji pieczywa oraz wyrobów ciastkarskich. Niesamowitą frajdą była niespodzianka  przygotowana przez pracowników, a mianowicie każde dziecko dostało kawałek surowego ciasta, z którego przy odpowiednim stanowisku formowało bułeczkę, ta zaś w specjalnej maszynie mogła zostać zamieniona na rogala, którego dziecko zabierało do domu zapakowanego w torebeczkę. Kilkoro dzieci zadeklarowało, że w przyszłości chcą zostać piekarzami. Radości było bardzo dużo, kiedy jeden z pracowników woził dzieci wózkiem służącym do przewozu min. mąki. Dzień obfitował w prezenty, których i tutaj nie zabrakło. Każdy uczeń otrzymał dwie bułki, jedną tzw. „zwykłą”, drugą pełnoziarnistą o wysokiej wartości odżywczej oraz wysokiej zawartości ziaren zbóż. Zwiedzanie zakładu pozwoliło zapoznać dzieci z zawodem piekarza i cukiernika, a także na kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań i oraz    stymulowanie pro-zawodowych marzeń dzieci.
Na zakończenie pobytu w zakładzie uczniowie podziękowali, pożegnali się, a następnie „kolorowym i radosnym” autobusem ruszyli do Mc Donald ’s. Pełni wrażeń, szczęśliwi i zadowoleni z atrakcji wycieczki uczniowie wrócili do Wygiełzowa. Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć!