JEZUSA NARODZONEGO WSZYSCY WITAJMY

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Jaselka_2017_DSC_0581.JPG

19 grudnia 2017 roku, o godz. 18.00 w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe dla całej naszej społeczności lokalnej. Prócz uczniów, ich rodziców, dziadków i wszystkich bliskich, nauczycieli, pracowników szkoły świętowali z nami także zaproszeni goście: Sekretarz Miasta – pani Agnieszka Mysłowska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jan Stempiń, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Bezpieczeństwa – Michał Stańka, Prezes Zarządu Lokalnej Grupy Działania „Dolina Rzeki Grabi” – pani Anna Doliwa, Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie – pani Janina Kędziak, Dzielnicowy st. asp. – Jarosław Woźniak, przedstawiciel Filii Biblioteki Publicznej w Wygiełzowie – pani Grażyna Siuta, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Magdalena Baranowska, emerytowani pracownicy i przyjaciele szkoły.

Po złożeniu życzeń świąteczno-noworocznych przez Dyrektor Szkoły oraz Sekretarz Miasta i Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, wszyscy mogli ponownie przenieść się do czasów Cezara Augusta, zobaczyć i usłyszeć historię narodzin Jezusa. Piękna scenografia podkreślała panujący świąteczny nastrój. Zaskoczyliśmy wszystkich oryginalnym doborem kolęd i pieśni świątecznych, które wykonywali wyjątkowo profesjonalnie młodzi soliści z towarzyszeniem trzydziestopięcioosobowego chóru. Uzdolnieni artyści, po doświadczeniach zebranych i wyćwiczonych na zajęciach koła teatralno-artystycznego, doskonale zinterpretowali scenariusz i niezwykle wiarogodnie wcielili się w odgrywane postaci. Występ i trud dzieci oraz opiekunów został trzykrotnie nagrodzony gromkimi brawami. Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich na spotkanie wigilijne przygotowane przez Radę Rodziców.

Tegoroczne jasełka, prócz wspólnego wstępu do świętowania dla całej naszej społeczności, stały się także podsumowaniem projektu „Działaj Lokalnie X”.
            Każdy z nas - obecnych na wieczornym, przedświątecznym spotkaniu poczuł magię i  atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przypomniał sobie także, że nieważne są bogactwa przepych oraz kariera, ale miłość, wrażliwość na potrzeby innych i bezpieczeństwo, które dać może jedynie rodzina. WESOŁYCH ŚWIĄT!