EDYCJA – WIOSNA 2022

Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę” na realizację wycieczek szkolnych w trakcie roku 2022. Przedsięwzięcie „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie dzieciom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Podczas wycieczek nasi uczniowie zwiedzą następujące punkty edukacyjne wskazane do wyboru przez Ministra Edukacji i Nauki:

• Klasy I-III (dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 5 000 zł):
  • Zwiedziliśmy najważniejsze miejsca w Warszawie: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów Rzeczypospolitej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki:

• Klasy IV-VIII (dofinansowanie ze środków MEiN w wysokości 9 992 zł):
  • Kultura i dziedzictwo narodowe/Największe osiągniecia polskiej nauki, Dom Mikołaja Kopernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, Toruń.
  • Kultura i dziedzictwo narodowe, Toruń – Stare i Nowe Miasto, Toruń.
  •  Kultura i dziedzictwo narodowe, Muzeum Toruńskiego Piernika, Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, Toruń.
  • Kultura i dziedzictwo narodowe, Muzeum Zamkowe w Malborku, Malbork,

EDYCJA – JESIEŃ 2022

Nasza szkoła po raz drugi otrzymała dofinansowanie na realizację wycieczek szkolnych w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”. Głównym celem programu było wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Uczestnictwo w programie pozwoliło na poznanie dziedzictwa narodowego i kulturowego naszego kraju.

• W dniach 2-4 listopada 2022 r. uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa – Zakopanego – Wieliczki. (dofinansowanie: 15 000,00 tys.)

Wycieczka miała na celu:

• Zwiedzanie Krakowa, poznanie tego niezwykłego miasta i jego pięknych zabytków: Sukiennic, Muzeum Narodowego z Galerią Sztuki Polskiej XIX w., Wzgórza Wawelskiego z zamkiem i renesansową katedrą,  Domu Długosza.
  • Zwiedzanie Zakopanego oraz jednej z najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich - Doliny Kościeliskiej, a także Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma.
  • Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce i Muzeum Żup Krakowskich -  unikatowego w skali światowej zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Program wycieczki został zrealizowany, uczniowie przeżyli piękne chwile, pożytecznie spędzili czas jednocześnie poznając piękno naszego kraju i jego dziejów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki:

• W dniu 10 listopada 2022 roku uczniowie z klas I - III uczestniczyli w jednodniowej wycieczce krajoznawczo - turystycznej do Torunia (dofinansowanie 5 000 tys. zł).

Wycieczka miała na celu:

• Zwiedzanie Muzeum Piernika i poznanie historii powstawania wypieków;
  • Udział w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika;
  • Zapoznanie się z historią i zabytkami architektury Torunia;
  • Poznanie sylwetki znakomitego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika;
  • Budzenie pasji i zainteresowań poznawczych przez wielokierunkowe, emocjonalne i aktywne zaangażowanie.
  • Integracja uczniów poprzez wspólnie spędzany czas.

Wszystkie założenia wycieczki zostały zrealizowane. Toruń okazał się przepięknym miastem o niezwykłej historii. Była to  wyjątkowa lekcja historii naszego kraju, która wzmocniła w uczniach wartości patriotyczne.