CHROŃMY SKARBY NASZYCH LASÓW
Konkurs plastyczny „Chrońmy skarby naszych lasów” odbywał się w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Łódzkie EKO-inspiracje”. Jego organizatorem byli: Skarb Państwa Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi we współpracy z Nadleśnictwami: Bełchatów, Kolumna, Radomsko oraz Piotrków. Uczestniczyć w nim mogli uczniowie z terenu województwa łódzkiego.
Główne cele konkursu to:
- podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży w zakresie ochrony gatunków roślin i zwierząt leśnych,
- poznanie rzadko występujących gatunków roślin i zwierząt z terenu województwa łódzkiego,
- budowanie odpowiedzialności społecznej za środowisko naturalne, a także promowanie ochrony bioróżnorodności,
- poznanie wartości ekosystemów i nauka odpowiedzialnego podejścia do ochrony przyrody.
„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”
W piątek, 12 czerwca włączyliśmy się w VI edycję ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która przez 10 lat zyskała miano najliczniejszej akcji czytelniczej
w Polsce. Jej organizatorem jest miesięcznik Biblioteka w Szkole wraz z około 2 tysiącami bibliotek wszystkich typów, szkół oraz przedszkoli. Akcja jest środowiskowa, bezpłatna, nie przynosi nikomu dochodu i nie ma żadnych politycznych powiązań.
POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ LAS”
Uczniowie naszej szkoły z zaangażowaniem wzięli udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Nadleśnictwo Bełchatów, we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody, którego celem było rozwijanie naturalnej fascynacji uczniów światem przyrody, a także promocja aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz propagowanie wiedzy przyrodniczo - leśnej. Mamy sukcesy!
Oto nasi laureaci:
XXIV FESTIWAL PRZEGLĄDU TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH
W dniu 9 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w XXIV Festiwalu Przeglądu Teatrzyków pt.: „Mali - Większym” - zorganizowanym przez Przedszkole Edukacyjne im. A. Komeńskiego w Zelowie. Nasze przedszkolaki wystawiły bajkę o Czerwonym Kapturku. Dzieci spisały się doskonale, a rekwizyty, barwne stroje i kolorowa sceneria sprawiły, że poczuliśmy się przez chwilę, jak w prawdziwym teatrze. Popatrzcie sami.
Czytaj więcej: XXIV FESTIWAL PRZEGLĄDU TEATRZYKÓW PRZEDSZKOLNYCH
„PRZYWRÓĆMY NASZĄ PLANETĘ”, „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI ZIELONEJ PLANETY”
W naszej szkole corocznie (kwiecień/maj) trwają obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, a z nim związane są różne działania ekologiczne, w tym konkursy.
Podczas tegorocznego podsumowania obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska zostały rozstrzygnięte konkursy ekologiczne, na które pozyskano środki finansowe ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.
Czytaj więcej: „PRZYWRÓĆMY NASZĄ PLANETĘ”, „JESTEŚMY PRZYJACIÓŁMI ZIELONEJ PLANETY”























