Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
21.jpg

Informacja dla uczniów klasy VIII

Czytaj więcej: Informacja dla uczniów klasy VIII

Firma VULCAN zaprasza na darmowe webinarium, na którym zaprezentuje cały proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Przedstawiony zostanie tam cały harmonogram naboru, oraz na co zwrócić uwagę i jakie dokumenty należy dostarczyć do szkoły. Całe spotkanie będzie trwać ok. 90 minut. Poniżej zamieszczamy adres strony do wydarzenia.

Adres strony rozprowadzającej:

https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Czytaj więcej: 230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Maj – rocznica pięknych serc,

Maj – rocznica wielkich myśli

Tym, co dawno przeminęli,

Hołd składają ci, co przyszli (…)

 

Uchwalona przez Sejm Czteroletni (1788-1792) ustawa majowa była próbą ratowania Rzeczypospolitej Obojga Narodów po I rozbiorze oraz próbą ograniczenia ingerencji i wpływów Rosji, ale przede wszystkim odrzucenia narzuconego przez Rosję protektoratu. Uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawą zasadniczą. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie angażują się w upamiętnienie wydarzeń tak istotnych dla polskiej tożsamości narodowej.

Czytaj więcej: 230. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA  

GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „PODRÓŻE PO BRYTYJSKIM IMPERIUM”

 

Czytaj więcej: GMINNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY „PODRÓŻE PO BRYTYJSKIM IMPERIUM”

W ubiegłym miesiącu w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie odbył się Gminny Konkurs Plastyczno-Językowy „Podróże po Brytyjskim Imperium”, w którym udział wzięli również uczniowie naszej szkoły. W konkursie wyodrębnione były dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Zadaniem uczniów było wykonanie albumu przedstawiającego jeden wybrany kraj anglojęzyczny. Ocenie podlegały kryteria takie jak: samodzielność wykonania, poprawność językowa, dobór informacji w albumie, kreatywność  i pomysłowość oraz estetyka wykonania.

            Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią do konkursu zgłoszonych zostało wiele pięknych prac. Znalezienie się w gronie laureatów nie było zatem łatwe. W kategorii klas VII-VIII - II miejsce zajęła Zofia Tarka (kl. VII), natomiast wyróżniona została Rozalia Kurek (kl. VII). Pozostali uczniowie docenieni zostali dyplomem uznania. Dziękujemy Wam za udział w konkursie i zaangażowanie! Mamy nadzieję, że konkurs sprawił Wam dużo radości.

I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka w obiektywie” rozstrzygnięty

Czytaj więcej: I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka w obiektywie” rozstrzygnięty

W artykule „Marzec miesiącem matematyki” wspominaliśmy już, że pięcioro uczniów naszej szkoły (Mikołaj Bzikowski, Maja Gral, Zofia Majchrzak, Zofia Tarka i Jakub Wieczorek) wzięło udział w powiatowym konkursie matematyczno-fotograficznym „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez SP nr 9 w Bełchatowie. Zadaniem uczniów było rozejrzenie się dookoła siebie i dostrzeżenie piękna matematyki oraz tego, że jest ona obecna w naszym codziennym życiu i w każdych jego aspektach. Uczestnicy mogli przesłać maksymalnie cztery zdjęcia, ukazujące wszechobecność matematyki. Wszyscy nasi uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace, więc z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki.

Czytaj więcej: I Powiatowy Konkurs Matematyczny „Matematyka w obiektywie” rozstrzygnięty

DZIEŃ ZIEMI 2021

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI 2021

Dzień Ziemi, to największe i najbardziej popularne ekologiczne święto na świecie, które przypada na 22 kwietnia. Jego celem jest promowanie postaw proekologicznych wśród społeczeństwa oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w wielu zajęciach i zabawach z ekologią w tle. Zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce przyrodniczej, w których złożyły Ziemi przysięgę, że nigdy nie pozwolą jej zniszczyć. Dzień Ziemi to piękne święto ekologiczne, a także kolejny etap projektu edukacji ekologicznej współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi: „O Ziemię dbam, czyste powietrze mam”, który nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym.

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI 2021

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

290563
DzisiajDzisiaj1063
WczorajWczoraj1166
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1063
Bieżący miesiącBieżący miesiąc13056
WszystkichWszystkich290563