XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wioski bez troski”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wioski bez troski” (etap regionalny) organizowanym przez KRUS pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczna edycja Konkursu „Wioski bez troski” realizowana była pod hasłem „Rola rolnika, by upadku unikał”, które nawiązywało do działań prewencyjnych KRUS na rzecz zapobiegania wypadkom z grupy „upadek osób”, które należą do najczęściej występujących zdarzeń wypadkowych w rolnictwie.
Konkurs miał na celu wsparcie szkół podstawowych oraz rodzin rolniczych
w przekazywaniu dzieciom zasad bezpiecznego przebywania w gospodarstwie.
Inicjatywa sprzyjała rozmowom na temat zagrożeń występujących w najbliższym
otoczeniu dziecka oraz utrwalaniu prawidłowych wzorców postępowania.
Tego rodzaju działania prewencyjne uzupełniają obowiązki informacyjne instytucji publicznych i wzmacniają ochronę dzieci mieszkających na terenach wiejskich.
Bardzo się cieszymy, że prace plastyczne naszych uczniów zostały docenione przez Komisję Konkursową KRUS i mamy sukcesy :
- I miejsce - Alan Kostrzewa, uczeń klasy II,
- wyróżnienie – Dawid Łukasiewicz, uczeń klasy VI.
Serdecznie gratulujemy laureatom, jak również pozostałym uczniom, którzy wzięli udział
w konkursie ! Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!























