KONKURS NA KOMIKS W JĘZYKU ANGIELSKIM ROZSTRZYGNIĘTY!
Tegoroczna edycja konkursu na komiks w języku angielskim zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Zelowie odbyła się pod hasłem „Superheroes and action”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VIII i podzielony na dwie kategorie wiekowe. Uczestnicy wykazali się wyobraźnią i dobrą znajomością języka angielskiego.
A oto nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce – Alicja Damas i Aleksandra Grzesiak z kl. V
wyróżnienie – Maria Wieczorek z kl. VI
Gratulujemy wyników, wspaniałych pomysłów i zaangażowania!
XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wioski bez troski”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Wioski bez troski” (etap regionalny) organizowanym przez KRUS pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Tegoroczna edycja Konkursu „Wioski bez troski” realizowana była pod hasłem „Rola rolnika, by upadku unikał”, które nawiązywało do działań prewencyjnych KRUS na rzecz zapobiegania wypadkom z grupy „upadek osób”, które należą do najczęściej występujących zdarzeń wypadkowych w rolnictwie.
Czytaj więcej: XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wioski bez troski”
BYĆ MISTRZEM ORTOGRAFII – CZEMU NIE?
30 kwietnia dwoje uczniów z klasy trzeciej wzięło udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym o tytuł „Mistrza Ortografii”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Kociszewie. Uczniowie musieli zmierzyć się z trudnościami języka polskiego. W pełnym skupieniu słuchali trudnego tekstu i zapisywali słowo po słowie. Nie było to łatwe zadanie i wymagało wiele uwagi. Treść dyktanda dotyczyła naszej ojczyzny, a Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawował Burmistrz Zelowa pan Kamil Świtała.
„KWIECIEŃ MIESIIĄCEM BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA”
Pod takim hasłem, w kwietniu 2026 r., w naszej szkole odbyło się szereg działań poświęconych bezpieczeństwu i zdrowiu uczniów. Są to priorytety naszej placówki. Bardzo ważna jest świadomość uczniów w tej kwestii, a więc edukacja. Powstały piękne, wymowne gazetki i dekoracje. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych, wspomaganych prelekcjami wychowawców, dyskusjami, filmami edukacyjnymi dostosowanymi do wieku odbiorców. Uwieńczeniem zdobytych i utrwalonych wiadomości w klasach IV – VIII było wykonanie niezwykle wymownych plakatów propagujących bezpieczeństwo i zdrowie, a w klasach I – III i oddziale przedszkolnym prac plastycznych: „Dbam o bezpieczeństwo”, „Telefony komórkowe z numerami alarmowymi”, „Zdrowie na talerzu”.
Czytaj więcej: „KWIECIEŃ MIESIIĄCEM BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA”
„KONSTYTUCJĘ TRZECIOMAJOWĄ ŚWIĘTUJEMY NA BIAŁO-CZERWONO”
W naszej szkole 30 kwietnia 2026 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących świąt majowych: Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowy czas, który przypomina nam o ważnych kartach z historii Polski oraz o naszych barwach narodowych. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego oraz powitania przez dyrektor szkoły – Mariolę Głowacką, po czym nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV–VII. Młodzi artyści w montażu słowno-muzycznym przybliżyli nam znaczenie majowych rocznic. Nie zabrakło patriotycznych wierszy oraz pieśni, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.
Czytaj więcej: „KONSTYTUCJĘ TRZECIOMAJOWĄ ŚWIĘTUJEMY NA BIAŁO-CZERWONO”























