Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
22.jpg

„Miś – najlepszy przyjaciel!”

Czytaj więcej: „Miś – najlepszy przyjaciel!”

Nie wszyscy wiedzą, że pluszowy miś to zabawka - symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który
w 1902 roku wybrał się na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent ulitował się nad misiem i nakazał jego uwolnienie, a całą historię opisano
w gazecie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia i nazwał go Teddy Bear. Od tej pory na całym świecie dzieci obchodzą Święto Pluszowego Misia, które przypada na 25 listopada. Również w naszej szkole dzieci bardzo chętnie włączyły się w obchody misiowego święta. Przedszkolaki przyniosły w ten dzień swoje ukochane misie. Dzieci najpierw obejrzały krótką prezentację multimedialną o historii powstania pluszowego misia. Następnie wykonały misiowe opaski na głowy i portrety misiów. Potem wysłuchały opowiadań o przygodach misiów i poznały najważniejszych misiowych bohaterów
w literaturze. Na koniec bawiły się i tańczyły ze swoimi ukochanymi przytulankami.  To był naprawdę wesoły dzień! Do obchodów Dnia Pluszowego Misia, pomimo nauki zdalnej, włączyli się czynnie uczniowie klas I –III, którzy uczestniczyli w zajęciach tematycznych, a także wykazali się ekspresją twórczą, tworząc przepiękne prace plastyczne. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Czytaj więcej: „Miś – najlepszy przyjaciel!”

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA”

Czytaj więcej: „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA”

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w ramach zajęć obejrzały prezentację multimedialną, wykonały plakaty i transparenty, malowały obrazki i swoje dłonie, które potem odcisnęły na przygotowanym plakacie. Do obchodów tego szczególnego dnia, pomimo nauki zdalnej, włączyli się czynnie uczniowie klas I-III. Wykorzystali przesłane drogą elektroniczną  materiały dotyczące praw dziecka, by ugruntować i poszerzyć swoje wiadomości.  Stworzyli też przepiękne prace plastyczne. Starsi koledzy z klas IV – VIII pięknie czytali utwory na temat dzieci i ich praw, niektórzy samodzielnie napisali wiersze. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali informacje o najważniejszych dla dzieci prawach, jak również o tym, gdzie szukać pomocy i wsparcia, gdy dorośli te prawa łamią. Pamiętajmy, że „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…”

Czytaj więcej: „MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA”

Konkurs plastyczny „Okładka – jej wnętrze to całe serce”

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Okładka – jej wnętrze to całe serce”

Bardzo miło nam poinformować, że czwórka dzieci z Punktu Przedszkolnego, która wzięła udział w konkursie plastycznym, pt. „Okładka – jej wnętrze to całe serce”, zajęła I miejsca. Zwycięzcami są:
Joanna Mendoń lat 5,
Maciej Wieczorek lat 4,
Oliwier Lesiak lat 4
Mateusz Walczak lat 5.
Dzieci wraz z rodzicami stworzyły  okładki swoich ulubionych książek. Oprócz dyplomów i nagród książkowych, każde dziecko otrzymało oryginalny kalendarz ozdobiony pracami konkursowymi. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej: Konkurs plastyczny „Okładka – jej wnętrze to całe serce”

Pasowanie na przedszkolaka

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

„Pasowanie na przedszkolaka”, to pierwsza  i wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które w tym roku szkolnym po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Uroczystość rozpoczęła się występami maluchów. Dzieci z przejęciem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły w rytm muzyki. Następnie złożyły przyrzeczenie bycia dobrym i koleżeńskim  przedszkolakiem, a Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, książeczkę oraz słodki upominek.

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

 

Licznik odwiedzin

120723
DzisiajDzisiaj602
WczorajWczoraj1140
Bieżący tydzieńBieżący tydzień602
Bieżący miesiącBieżący miesiąc23427
WszystkichWszystkich120723