Brak wydarzeń w kalendarzu
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
26.jpg

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

       Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku miał on szczególne znaczenie, ponieważ odbył się w czasie, kiedy lekcje dla większości uczniów odbywają się zdalnie. Co za tym idzie, dzieci dużo więcej czasu spędzają przed komputerem, korzystając z dobrodziejstw internetu i jednocześnie narażając się na różne ataki z sieci. Jednym z założeń Dnia Bezpiecznego Internetu jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci do sieci, dlatego postanowiliśmy skupić się głównie na tym celu. W klasach I-III przeprowadziliśmy pogadanki i przedstawiliśmy materiały edukacyjne na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Natomiast klasy IV – V zostały zapoznane z projektem edukacyjnym Sieciaki.pl poświęconym tematyce bezpieczeństwa dzieci w internecie, zawierającym filmy, gry, piosenki oraz materiały edukacyjne związane z tą akcją. Ze starszymi uczniami przeprowadziliśmy pogadanki o tym, co zrobić, aby dostęp do Internetu był bezpieczny. Udzieliliśmy kilka cennych rad i wskazówek jak być bezpiecznym w sieci. Przypomnieliśmy również, że ten trudny okres nie powinien nam przysłonić i zabrać najważniejszego - ruchu na świeżym powietrzu, czyli niezbędnego czynnika do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego.

Ostatki 2021

Czytaj więcej: Ostatki 2021

"Jak się bawić, to się bawić!" Pod takim hasłem odbył się tegoroczny ostatkowy bal karnawałowy. Niestety w tym roku szkolnym nie wszyscy uczniowie mogli podtrzymywać tę szkolną tradycję. Tegoroczny karnawał mogli pożegnać balem jedynie uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki. Dzieciaki były świetne przebrane! Nie zabrakło też tańców, konkursów, a przede wszystkim świetnej zabawy i doskonałych humorów.  Natomiast uczniom starszych klas Samorząd Uczniowski zaproponował udział w akcji „Ostatkowe szaleństwo”, w której zachęcał pozostającą w domach społeczność szkolną do przesłania swoich zdjęć w strojach karnawałowych. Mogły to być gotowe przebrania lub stroje stworzone na potrzebę chwili z różnych łaszków i fatałaszków dostępnych w domowych szafach. Zapraszamy do galerii zdjęć!

Czytaj więcej: Ostatki 2021

Szkolne Walentynki!

Czytaj więcej: Szkolne Walentynki!

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości…

 Walentynki obchodzimy  14 lutego każdego  roku,  to oczekiwany dzień - dzień miłości i przyjaźni. Choć w tym roku wypada w niedzielę, to uczniowie kl. I – III świętowali już w piątek! Dzieci obdarowały się walentynkami w formie lizaków, cukierków i soczków. Nie zabrakło oczywiście balonów i samodzielnie wykonanych serduszek, które zostały przekazane przez „pocztę walentynkową”, a także  spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Wszystkim dopisywał dobry humoru, była muzyka i tańce oraz mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Czytaj więcej: Szkolne Walentynki!

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek …

Czytaj więcej: Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek …

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 11 lutego. Nie zapomnieli o nim ani duzi, ani mali. Pamiętała też Spółdzielnia Uczniowska i Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Spółdzielnia zamówiła pączki dla wszystkich chętnych uczniów z klas I-III oraz dzieci z Oddziału i Punktu Przedszkolnego, a Samorząd Uczniowski  zajął się „starszyzną”. Zaproponował uczniom klas IV-VIII udział w akcji „Tłustoczwartkowe łasuchy”. Chętni uczniowie mogli przesłać do szkoły zdjęcia pokazujące, w jaki sposób świętują ten „pyszny” dzień w domu. Mogły to być fotografie domowych wypieków, zdjęcia z ich kosztowania lub fotki przepisów na tłustoczwartkowe smakołyki. Spotkaliśmy się z licznym odzewem. Sami spójrzcie na te wspaniałości. Aż ślinka cieknie. Mniam.

Czytaj więcej: Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek …

 

 

 

adres: 

    Wygiełzów 17

    97-425 Zelów

sekretariat:

    tel./fax (044) 634-14-91

napisz do nas:

    szkolawygielzow@op.pl


 

 


 

Licznik odwiedzin

211642
DzisiajDzisiaj105
WczorajWczoraj803
Bieżący tydzieńBieżący tydzień1808
Bieżący miesiącBieżący miesiąc1808
WszystkichWszystkich211642