Jasełka 2016

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Jaselka_16_DSC09241.JPG

19 grudnia 2016 roku o godz. 18.00 uczniowie klasy V i VI naszej szkoły przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Na uroczystość przybyli liczni goście. Dyrektor Szkoły Pani Mariola Głowacka serdecznie powitała: Burmistrz Zelowa Panią Urszulę Świerczyńską, Zastępcę Burmistrza  Panią  Agnieszkę Mysłowską, Przewodniczącą Rady Miejskiej  Panią Agnieszkę First, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Pana Jana Stempiń, Radnego Rady Miejskiej w Zelowie Pana Włodzimierza Łypa, Dzielnicowego Komendy Policji w Zelowie  st. asp. Jarosława Woźniaka, Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zelowie Panią Janinę Kędziak, Prezesa OSP w Wygiełzowie Pana Marka Dominiaka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Magdalenę Baranowską oraz przybyłych rodziców, babcie, dziadków i  lokalną społeczność.

Scenografię przedstawienia stanowiła betlejemska szopka z panoramą Jerozolimy. Uczniowie z  pomocą   rodziców   przygotowali   piękne   rekwizyty  i  barwne  stroje. Kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego stworzyły tkliwy i wzruszający nastrój, dzięki któremu  publiczność mogła przeżyć wydarzenia sprzed  ponad  dwóch  tysięcy  lat, kiedy  to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Aktorzy  wcielili się w postacie Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, króla Heroda, diabła i Trzech Króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence. Z jasełek płynęło przesłanie, by otworzyły się nasze serca, abyśmy wokół siebie umieli dostrzec drugiego człowieka, podarować mu swój czas, dobre słowo i uśmiech, na który czeka. Długo trwające brawa były nagrodą dla wszystkich występujących uczniów za wspaniałą grę aktorską, urzekający śpiew, taniec, całą moc wzruszeń i przybliżenie prawdy, że tam, gdzie wygrywa dobro w ludzkim sercu, tam rodzi się Bóg. Na zakończenie głos zabrała Burmistrz Zelowa Pani Urszula Świerczyńska, która wyraziła swój podziw dla talentów aktorskich naszych uczniów oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2017. Do życzeń przyłączył się Radny Rady Miejskiej w Zelowie Pan Włodzimierz  Łyp. Z kolei Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Pan Jan Stempiń   życzył wszystkim  zdrowia i wzajemnej serdeczności nie tylko od święta. Następnie Dyrektor Szkoły Pani Mariola Głowacka podziękowała gościom za przybycie, złożyła świąteczne życzenia oraz zaprosiła na wspólne kolędowanie. Wszyscy zaśpiewali kolędę ,,Wśród nocnej ciszy’’. Miłym akcentem spotkania był słodki poczęstunek, kawa i herbata przygotowane przez Radę Rodziców SP w Wygiełzowie. Na holu szkolnym można było także podziwiać przepiękne szopki wykonane przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na widzach duże wrażenie i wprowadziło w atmosferę niezwykłości, powagi i tajemniczości zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Bieżący tydzieńBieżący tydzień11994