30
31

Halowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w Lekkiej Atletyce

b_500_500_16777215_00_images_szkolne_aktualnosci_Spala_20a_DSC_0034.JPG

We wtorek 8 grudnia nasi uczniowie wyjechali  do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale na halowe mistrzostwa w lekkiej atletyce. Już sam wyjazd był pełen emocji, ponieważ w Spale trenowali i trenują najlepsi polscy lekkoatleci. Nie tylko było czuć tam ducha naszych mistrzów, ale mieliśmy też okazję zobaczyć między innymi mistrza świata w rzucie młotem - Pawła Fajdka i wicemistrzynię świata w sztafecie 4 x 400 - Annę Kiełbasińską. Nasza drużyna w składzie: Dawid Malinowski, Mateusz Kazimierczak, Zofia Tarka, Barbara Czyżewska, Krzysztof Jabłoński, Ewa Owczarek i Kinga Szczepaniak nie zawiodła.

Pomimo trudnego okresu i braku regularnych treningów nasi uczniowie zdobyli wysokie lokaty. Na podium stanął Dawid Malinowski, zajmując II miejsce w skoku w dal, a jego młodszy kolega - Krzysztof Jabłoński, był szósty. Skok w dal w wykonaniu naszych dziewcząt też wypadł bardzo dobrze. Zabrakło dosłownie kilku centymetrów do podium. Zosia Tarka i Ewa Owczarek w swoich kategoriach wiekowych zajęły piąte miejsca. W biegu na 200 m Dawid i Mateusz uplasowali się w pierwszej dziesiątce najlepszych biegaczy w województwie, zajmując odpowiednio 6 i 7 miejsce, a dziewczęta Ewa i Kinga na tym samym dystansie były tuż za pierwszą dziesiątką. Nie zawiedli też uczniowie  startujący w biegach średnich. Barbara Czyżewska była 8 na 600 m, a Mateusz Kazimierczak 5 na 1000 m. Gratulujemy wyników.